Zasady

Zasady współpracy we wspólnocie Anioła Betesdy
Przychodząc do naszej wspólnoty bądź świadom celu, dla którego się tu znalazłeś. Jeżeli chcesz prawdziwie się nawrócić, zmienić swoje myślenie, zmienić dotychczasowe życie, pragniesz uzdrowienia, pogłębienia relacji z Bogiem, czeka Cię ciężka praca nad sobą. Wspólnota może Ci w tym pomóc, jednakże wymaga to zaakceptowania następujących zasad:
1. Zgłoś się do nas i opowiedz o sobie. Spotykamy się w pierwszą sobotę miesiąca (spotkanie z Jezusem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu) oraz trzeci czwartek miesiąca (spotkania formacyjne)- zawsze rozpoczynamy udziałem we Mszy świętej. Udział jest obowiązkowy. Bardzo ważne jest życie sakramentami- pokuty oraz Eucharystii.
2. Otrzymasz osobę prowadzącą, z którą obowiązkowo codziennie będziesz się kontaktować. Opiekun decyduje o konieczności kontaktu w niedzielę i święta- zależy to od sytuacji, stanu duchowego osoby prowadzonej. Nie jest to jednak czas na rozmowy formacyjne. Jeśli w dniu wolnym dzieje się coś nietypowego, wtedy podopieczny jest zobowiązany przekazać taką informację.
3. Wyznaczony opiekun będzie wyznaczać Ci zadania, które pomogą w nawróceniu i dalszym rozwoju. Dotrzymuj terminów wykonania zadań. To bardzo ważne. Bądź posłuszny. Zaufaj Bogu, który prowadzi tę wspólnotę. Przed rozmową proś Ducha Świętego, by Ciebie prowadził.
4. Rozmawiaj szczerze z opiekunem. Zdawaj relacje z trudności i postępów. Jeśli coś zataisz, wprowadzisz w błąd, wspólnota nie będzie mogła Ci pomóc. Opiekun zdaje relacje z postępów (bez szczegółów)- zachowując dyskrecję i za Twoją zgodą – liderowi wspólnoty lub osobie wyznaczonej przez lidera.
5. Wśród otrzymanych zadań będzie oglądanie filmów i konferencji. Nie szukaj innych, dodatkowych, nawet jeśli wydadzą Ci się niezwykle atrakcyjne. Te, które zaleca Ci opiekun, są dostosowane do Twoich potrzeb. Niesprawdzone mogą Ci zaszkodzić, zwłaszcza, jeżeli nie są zweryfikowane przez wspólnotę. Dodatkowo niepotrzebnie rozpraszasz się. W rezultacie żaden z obejrzanych filmów czy wykładów nie jest przez Ciebie odpowiednio przeżyty i przeanalizowany. Takie działanie mija się z celem.
6. Módl się codziennie- rano i wieczorem- zgodnie z otrzymanymi wskazówkami od opiekuna.
7. Czytaj codziennie Pismo Święte- również zgodnie z zaleceniami.
8. Przygotuj się do spowiedzi generalnej, która jest progiem do właściwego rozwoju duchowego.
9. Notuj aktualne przemyślenia, trudności, upadki- pomoże to zrozumieć siebie i będzie uwalniać Cię od wielu niepokojów.

W przypadku nieposłuszeństwa opiekun odmawia dalszej pomocy. Przemyśl wtedy swoje cele. Przyjdź, kiedy będziesz gotowy do ciężkiej pracy nad sobą lub znajdź inną wspólnotę. Twoje pragnienie zbliżenia się do Boga nie może być zlekceważone.

Wspólnota Anioła Betesdy