Zadanie tygodnia 50/2019

Pokój z Tobą! Zadanie tego tygodnia związane jest z konferencją o. Remigiusza Recława „rodzina- jak kochać to, co trudne” https://www.youtube.com/watch?v=FQoOta79Q8E&fbclid=IwAR2ieQRYCwjad0og-t_PIGnFF0z9GQWH91jR6Aag637QMr_RUWRlLj1lfw0

Pomyśl: jaka jest moja rodzina? Co jest moim zadaniem? Z czym związana jest miłość? Kogo łatwiej mi kochać- dzieci w Afryce, porzucone pieski- czy męża/żonę? Czy wiem dlaczego? Co jest wyznacznikiem chrześcijańskiej rodziny? Kto to jest mój „nieprzyjaciel”? jak mam: oko za oko, ząb za ząb- i stosuję te zasadę do męża/żony- czy też jestem dla drugiego? Czy robię mu wyrzuty? Czy już wiem, o co chodzi, że nie napisano innej ewangelii- oprócz ewangelii miłości?

Czy kłócę się z Bogiem o miłość, bo nie mam siły już kochać? O co mam się modlić?

Czy moja miłość do drugiego jest warunkowa? czy jest pogańska czy chrześcijańska?

Z jakiej rodziny pochodzi Jezus? Jakie jest moje doświadczenie- czy odnajduję gdzieś siebie w historii Dawida? Czy mam tak źle, jak w rodzinie Dawida?

Jak teraz rozumiem stwierdzenie, że coś jest moim krzyżem?

Czy coś mnie zwalnia z miłosierdzia,  z wybaczenia?

Na co mam się zgodzić w związku z miłością drugiego? Jak naśladować Jezusa?

Rozważ pewien niuans: czy mówię: Bóg mnie nie słyszy… to już tyle czasu trwa… Niech już moja katorga się kończy…- gdzie tu jest błąd?  Co mam myśleć, co mówić, jak się modlić?

Porozmawiaj z osobą prowadzącą o swoich wnioskach.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *