Zadanie tygodnia 3/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji Ingi Pozorskiej https://www.youtube.com/watch?v=T4_Fm-aUhpQ&fbclid=IwAR0sut7a_RxPUuCSSilzSltXvaJh0sfb-rxV9z-PP-DzRk0MV2FTNxGF4ew

W wersji spisanej:
https://betesda24.pl/inga-pozorska-2/

Konferencja ta stanowi uzupełnienie i kontynuację czwartkowych audycji: https://betesda24.pl/2020/01/17/materialy-z-czwartkowego-spotkania-3/

  i to w ich kontekście rozważamy słowa wypowiedziane przez Ingę.

Dodatkowo konferencję ojca Augustyna polecamy w wersji spisanej: https://betesda24.pl/pulapka-skupiania-sie-na-sobie/

Dostępna jest również spisana homilia ks. asrcybiskupa G.Rysia:
https://betesda24.pl/uwolnij-sie-od-tego-co-nie-pozwala-ci-byc-soba/

Pomyśl, jak ważne jest stanięcie w prawdzie z sobą samym.

Czy mam wzrok sokoła co do słabości innych? Przyjrzyj się sobie… zajmij się swoim nawróceniem…

Przyjrzyj się strategii szatana. Jak działa? Czego i skąd się o mnie uczy? Jaki stąd wniosek dla mnie? W co uderza zły, w jakie miejsca? Czy już wiem, dlaczego jestem sprawdzany?

Rozważ: Jakie znaczenie mają zranienia grzechowe? Dlaczego więc poświęcam tyle uwagi sobie, swoim żalom i pretensjom, gniewom, swojemu poczuciu odrzucenia, w dodatku oskarżam siebie, jestem wstrętny dla samego siebie, że coś zrobiłem? Czy wybaczam sobie? ile hałasu robię, by zwrócić na siebie uwagę, moje rany, moje trudności?? Oto czas wyjścia z trędowatego myślenia! Czas porzucenia postawy skupiania się na sobie!

Pomyśl o sytuacjach Ingi z Bazyliki Grobu Pańskiego. Jakie myśli jej przychodziły? Czy poszła za nimi? Jaką receptę proponuje Inga? Co się dzieje, gdy wybieram „niewierzganie”? Ile Chrystusa Zmartwychwstałego jest we mnie? Ile rozumiem z tego, co Jezus do mnie mówi? czy szukam Jezusa? Czas podjąć decyzję: odwrócić myślenie od siebie, przekierowac je, pozbyć się duchowego trądu! Patrz na Zmartwychwstałego!

Jeżeli masz pytania, wątpliwości, czegoś nie rozumiesz, przyślij do nas zapytanie.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *