Zadanie tygodnia 19/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy homilii ojca Augustyna Pelanowskiego wygłoszonej podczas rekolekcji w Gorliczynie (część 3).

Pomyśl: mogę mieć sytuację, gdy zawiniłem, a dostało mi się za więcej, niż jestem winien. Ktoś mi jeszcze dołożył nieprawdę. Dostaję więc za to, co zrobiłem i jeszcze ponadto. Należy wtedy rozdzielić to, co nabroiłem od tego, co niesłusznie mi zarzucono. Zdarza się, że taka sytuacja jest okazją, by siebie wybielić i skupić jedynie na tym, że jestem niesłusznie poszkodowany. To czas stawania w prawdzie.  Winę niezawinioną wybacz, a to, co zawiniłeś, rozwiąże się.

Przyjrzyj się zarzutom niezawinionym, których doświadczasz. Być może wskazują Tobie- niczym Józefowi, na grzech ukryty? Być może w ten sposób ujawni się to, czego nie widzisz..

Weź też pod uwagę, że Twój obraz zdarzeń może być zafałszowany, że możesz mieć odwróconą optykę. Że może się okazać, że to Ty byłeś krzywdzicielem…

Czy masz już listę żalów i pretensji? Ojciec Pelanowski podpowiada, że możesz modlić się psalmami, możesz pisać własne skargi do Boga. Jeśli dotąd byłeś oporny, by pisać- być może dasz się przekonać słuchając tej konferencji?

Konferencję możesz przeczytać tutaj

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *