Zadanie tygodnia 37/2021

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji księdza Piotra Pawlukiewicza „Schowaj analizy” 

Rozważ : Nie ma miłości bez odwagi, nie ma wiary bez odwagi…trzeba zaryzykować…

Czy wiem, kim ja jestem? Jaka jest moja tożsamość? Czy jestem taki sam w różnych okolicznościach? Czy może jeszcze koncentruję się na sprawach drugorzędnych, analizując siebie, co ja zrobiłem, czy dobrze zrobiłem, czy źle? Co mówią moje odruchy, sny, czyli pragnienia, co mi się marzy?

Kim jestem przed Bogiem? Jaką rolę sobie przyjąłem? Co mówi do mnie Bóg, w jaki sposób mnie wita? Co ja odpowiadam? Biorę tożsamość dziecka Boga czy to, co przyklepuje szatan?

Już wiem, dlaczego mam kryzysy?- to Bóg rozbija moje fałszywe tożsamości…

Czego uczy mnie przykład  jawnogrzesznicy, która tak pięknie umiała namaścić stopy Jezusowi olejkiem i wytrzeć je włosami, że zachwyciła Boga pokorą i uniżeniem? Czy czynię coś ryzykownego, wręcz szalonego dla mojego Boga? Co pięknie potrafię dla Boga zrobić, dla drugiego człowieka – ale tak szczerze i autentycznie?

Rozważ w sposób szczególny słowa z konferencji: Bóg nie jest systemem filozoficznym. Bóg ma serce! Kluczem mojej przemiany jest MIŁOŚĆ!   Miej odwagę, trzeba być odważnym, żeby kochać, wierzyć, ufać. Trzeba zaryzykować.

Jak się żenić, to się żenić! (…)W równe nogi wskoczyć w studnię!”– mówi bohater w „Weselu” S.Wyspiańskiego.  Bóg to MIŁOŚĆ. Czy mam taką odwagę, by wskoczyć w MIŁOŚĆ jak w studnię? W miłość do Boga, do siebie samego, do drugiego człowieka?

Czego się boję?

 Pomyśl: co bym poczuł, gdyby to Jezus rzucił mi się na szyję?

Kiedy, w jaki sposób mogę ucałować Jezusa?

Zanotuj wnioski. Podziel się nimi z osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!