Zadanie tygodnia 1/2022

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji księdza Dominika Chmielewskiego „Przebaczenie”

Rozważ:

Kiedy spotkanie z Bogiem jest prawdziwe? Jakie były owoce spotkania Maryi z archaniołem Gabrielem? Jakie owoce ja wydaję po modlitwie  – co pokazują mi sytuacje mojego życia?

Wsłuchaj się szczególnie w słowa o skupieniu się na sobie. Jakie są tego objawy? Do czego prowadzą nieustanne analizy samego siebie?

Jaka jest miłość Boga do mnie? Jakie jest Jego przebaczenie? Co dzieje się z moim grzechem w sakramencie spowiedzi?  Jak żyć z moją przeszłością?

Co to znaczy przebaczyć? O co proszę w modlitwie „Ojcze nasz”? Przebaczam czy udaję, że przebaczam i analizuję? Co to znaczy, że „Miłość nie pamięta złego…” ?

Co dzieje się, gdy ciągle tkwię w przeszłości, w trudnej biografii mojego życia?

Co to znaczy „świecić Ewangelią” w obecnych czasach, w czasach globalnie generowanego lęku? Jak działa szatan, jakie „dobro” podsuwa? Czego uczy mnie przykład pierwszych chrześcijan, co pokazuje świadectwo misjonarza z Chin, świadectwo widzących z Medjugorie?

Przyjrzyj się historii o wskrzeszeniu córki Jaira. Pomyśl, jak mam: czy poddaję się duchowi zwątpienia, chcę odpuścić, czytam po swojemu wolę Boga? Co mówi mi Bóg teraz? Jak mam przyjąć trudność? Dlaczego długo czekam na odpowiedź?

Dlaczego modlitwa apostołów była nieskuteczna? Jak zamanifestował Jezus wolę Bożą? Czego mnie to uczy? Na czym mam się skupić? Na jaką postawę wskazuje św. Paweł?

Porozmawiaj o wnioskach ze swoją osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!