Zadanie tygodnia 5/2022

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy dwóch homilii księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia:

  1. Przejadł twoje życie z nierządnicami

Którym synem jestem – typem gangstera okradającym ojca czy tym, który czuje się „w porządku”? na jaką relację chcę się umówić z Bogiem jako syn marnotrawny – robotnika? Niewolnika? Czy syna/córki?

Gdzie mam interes, licząc na zapłatę od Boga za moją „pracę niewolnika”? Gdzie mam poczucie wyższości nad drugim? Gdzie mam poczucie sprawiedliwości lub niesprawiedliwości?

O co proszę Boga? Czego od Niego chcę?  Do czego redukuję Boga ?Co jest „majątkiem” Boga, czym się ze mną dzieli? Co z tym robię?

 

  1. Czy ochrzcić kogoś takiego? Być jak dziecko

Jak mam przyjąć Królestwo jak dziecko? Gdzie mam myśli, że nie zasługuję na Miłość Boga? Jaki mam wizerunek Boga – sztywnego Króla, uciemiężającego mnie jako niewolnika, któremu to wolno, tamtego nie wolno? Gdzie mam już jako Ojca, który wyprzedza w obdarowywaniu? Zwróc wuwage, że Bóg ma pasję – uczynić nas szczęśliwymi!

Gdzie mam jeszcze poczucie rezygnacji z czegoś, wyrzeczenia, ciągłego napięcia, konieczności sprostania wymaganiom, zmagania się,  wysiłku – służąc Bogu? Gdzie mam doradców: „muszę” i „powinienem”?

Stań się jak dziecko!

Jak sam chcę ustawić sobie relację? Jaką relację chce mieć ze mną Bóg?

Błogosławionego tygodnia!