Zadanie tygodnia 7/2023

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji księdza Michała Chacińskiego „Ile można? Jeśli widzisz, że ksiądz tak odprawia Mszę (MUSISZ)? zwrócić mu uwagę!”

Rozważ:

 1. Na ile sposób odprawiania Mszy Świętej pomaga mi w jej przeżyciu?
 2. Czy mam irytacje podczas sprawowania Eucharystii przez kapłana ?
 3. Czy na Eucharystię przychodzę, by spotkać Żywego Chrystusa i Go przyjąć, czy po to, aby skupić się na słabościach kapłana?
 4. Co podczas Mszy najważniejsze jest dla mnie: emocje, show na kazaniach, „atrakcyjność” Eucharystii? Czy skupiam się na Jezusie?
 5. Czy w mojej parafii Eucharystia jest Najświętszą Ofiarą czy „Najgorszą Obrazą” Boga? Jeżeli tak jest, czy mam odwagę z kimś o tym porozmawiać? (nie w formie plotki! )
 6. Czy Podczas Mszy słowa są wypowiedziane powoli i z szacunkiem czy widać w nich chaos i bałagan? Może jest tak że niektóre elementy Mszy są pominięte, albo czytania, psalm czy Ewangelia skracane? Jeśli tak jest, to czy wsłuchuję się w słowa i rozważam je? (Nie skupiaj się na błędach kapłana, nie gorsz się!)
 7. Przychodząc na Eucharystię przyjdź wcześniej, by w odpowiednim momencie to przygotowanie wykorzystać. Uznaj swoją grzeszność. Przebacz wszystkim, którzy zawinili wobec Ciebie.
 8. Przed Mszą świętą wzbudź w sobie intencję.
 9. Czy był moment że kiedyś przyjąłem Jezusa w stanie grzechu ciężkiego, a więc świętokradzko? Jeśli się zdarzyło, wyznaj to w spowiedzi.
 10. Jak jest z moim skupieniem: czy strącam rozproszenia?
 11. Czy wiem, kiedy podczas Eucharystii umiera Chrystus, który to jest moment?
 12. Przed Komunią wzbudź oczekiwanie, tęsknotę. Przyjąwszy Jezusa, wzbudź wdzięczność w uwielbieniu, że Jezus ofiarował się Tobie. Czy znajduję czas na dziękczynienie – zanim rozpocznę śpiew?

Jeśli popełniane są błędy kardynalne przez kapłana weź swojego współbrata i idź napomnij go.

Błogosławionego tygodnia!