Ziemia Maryi + Walka duchowa

 „Ziemia Maryi”

Przeanalizuj historię stworzenia świata. Zobacz, co czuł Bóg, gdy stworzył człowieka (Ciebie). Czym wyróżnił go (Ciebie) spośród innych stworzeń? Przyjrzyj się, jaką strategię przyjął Lucyfer. Jak zareagował na stworzenie ludzi (Ciebie)? Jakich argumentów użył, by pierwsi ludzie złamali zakaz Boga (byś Ty złamał)? Jakiej kary szatan domagał się dla nich (dla Ciebie)? O co oskarżył Boga? Co Stwórca zaplanował, by pomóc człowiekowi (Tobie)? Jaką rolę w tym planie odgrywa Maryja?

Obejrzyj świadectwa nawróconych osób. Widzisz w nich sytuacjach odbicie siebie?

Zajrzyj do swojego wnętrza. Pomyśl: Jaki mam obraz Boga – sprawiedliwego czy miłosiernego? Czy wierzę, że wybaczył mi moje grzechy? Że je dokupił? Czy może noszę w sobie poczucie winy, oskarżam siebie? Czy potrafię wybaczyć sobie? Czy przyjmuję miłość i miłosierdzie Boże? Czy staję w prawdzie o sobie? Czy jeszcze się wstydzę i nie potrafię być autentyczny?

Czy przyjmuję doświadczenie, które mnie spotyka? Czy może narzekam? Czy mam powody do dziękczynienia Bogu?

To, co zobaczyłeś na filmie i co dzieje się w Twoim sercu, TO DZIEJE SIĘ NAPRAWDĘ. Walka duchowa trwa. Stwórz zapis swojej obecnej sytuacji. Weź kartkę i długopis. Opisz to, co przeżywasz. NIE BĄDŹ AŻ TAK BARDZO ZAJĘTY, ŻEBYŚ NIE MÓGŁ BYĆ UŻYTY PRZEZ BOGA. Zatrzymaj się na spotkanie z Nim. On jest wyjątkowy. Bardzo Cię kocha. Czeka dziś na Ciebie. Zbuduj z Nim relację. Notuj. Niech Twoje zapisywane refleksje przerodzą się w intymne spotkanie ze Stwórcą.

Rozszerzenie treści z filmu i zadania znajdziesz w „Walce duchowej” o. Jerzego Zielińskiego.