Zadanie tygodnia 23/2018

Pokój z Tobą! Zadanie tygodnia tym razem podzielone jest na dwa etapy. Dziś poznajesz pierwszy. Postaraj się wykonać je do czwartku.

Zacznij od obejrzenia filmiku:

Przyjrzyj się ludziom, którzy idą w pochodzie ul. Szeroką. Zaobserwuj, jaki głos odezwał się wewnątrz człowieka, który zaczął zadawać pytania. Rozstrzygnij, czy to głos sumienia, czy emocje? Czy ja słyszę taki głos w sobie? Czy go rozróżniam?

Zauważ, na czym polega „procedura nr 5”. Pomyśl: co jest moim zagłuszaczem? czy potrafię przebywać w ciszy? Czy umiem ją znaleźć? Co ona ze mną robi? Czy ta cisza mnie przeraża? Jakie myśli wtedy przychodzą do mnie? Co się we mnie kłóci?

Przyjrzyj się zniewolonemu tłumowi. Rozważ: co mnie zniewala? Co jest moim ograniczeniem?

Przeczytaj trzy pierwsze rozdziały z „Księgi Hioba”. Przypomnij sobie historię biblijnego bohatera: jakim był człowiekiem? Jak zachowywał się względem Boga? Czego lękał się, pomimo życia w błogosławieństwie? Kto to wykorzystał? Komu zależy na tym, by obawy stały się rzeczywistością? Pomyśl: Czego ja się boję? Co mi odbiera radość życia? Opisz to. Zadaj sobie pytanie: „Czy wiesz, dokąd prowadzi ta droga ?” To dzieje się naprawdę…

Ciąg dalszy nastąpi… w czwartek oczywiście.
Błogosławionych dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *