Zadanie tygodnia 5/2020

Pokój z Tobą! Zadanie tygodnia jest dwustopniowe:

  1. Wysłuchaj homilii ks. Carlosa Damaglio: https://www.youtube.com/watch?v=xAzG7-C4Lz4&fbclid=IwAR3_Xp2F-PKHaSZWMVo20IeZ9q5nXd6NEJNnCmLWwyQrl-D8Zr5B1Um9S0o

Pomyśl:

Czy i kiedy świadomie poświęciłem się, ofiarowałem Bogu? Co to znaczy? Jak  wypełniam to poświęcenie – w zgodzie z moim powołaniem, stanem, w którym żyję?

Przyjrzyj się strategii diabła: jakie myśli podsuwa, by zniszczyć to poświęcenie, służbę w miłości drugiemu człowiekowi, zniszczyć Ciebie? Słyszałeś już te słowa? Dlaczego wpadamy w nałogi, w zniewolenia?

Co to znaczy kochać swoją żonę/męża, dzieci? Czym przeraża diabeł? Czego mnie to uczy? Co uczynił Jezus, by mnie ratować? Czy wpuszczam Go do mojego serca, do każdego zakamarka mej duszy? W kim pokładam ufność- w Bogu czy w marnościach tego świata? Co wybieram? Jaką decyzję podejmuję? Co się ze mną stanie, gdy tej radykalnej decyzji nie podejmę?

Czego uczą mnie postawy Symeona i Anny? Ile Zmartwychwstałego jest we mnie? Czy w moim postępowaniu widać Jego obecność? Czy jestem wierny Bogu, czy staję w prawdzie przed sobą samym i przed Bogiem? Czy daję kierunek i światło innym ludziom?

2. Przeczytaj i rozważ – zwłaszcza w kontekście powyższych pytań- tekst podsumowujący nasze intensywne ostatnie dwa tygodnie. Znajdziesz go tutaj:

Porozmawiaj o wnioskach z osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *