Zadanie tygodnia 6/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy dwóch homilii: ks. kardynała Konrada Krajewskiego: https://www.youtube.com/watch?v=_87ylHnlCcA&feature=share&fbclid=IwAR0vGQRLT6O-m-rkmrQsxmzDt-5H-h11g6HB5l1Yh2zI78m64_bTR5VjHK0

oraz księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia: https://www.youtube.com/watch?v=2v8j9DLcI84&fbclid=IwAR1m5SLl_YYL0tvGlBIfYiqPRPqGwYJlFyysm2MgEXQXMa2JlvnNB6s-f4g

Są to kazania wygłoszone do kapłanów, jednakże niech to Cię nie zwiedzie! Jesteś we wspólnocie Kościoła, we Wspólnocie Anioła Betesdy, służysz Jezusowi. To również dla Ciebie!

Pomyśl:

Ile jest we mnie Zmartwychwstałego?  Jaką ewangelię znam i wyznaję? Czy to na pewno ta sama, którą znajdę w Biblii? Dokąd Jezus będzie mnie cierpiał? Dokąd go będę zwodzić? Ile ja teraz mogę Jemu dać od siebie? Co odrzucam teraz, co zostawiam? Rozważ, co jest przeszkodą w autentyczności? Gdzie jestem zagubiony, ograniczony? Gdzie jestem zatroskany, zapędzony w inną stronę? Czym za dużo się zajmuję? Z czego mogę zrezygnować? Za czym mógłbym pójść? Gdzie podjąć radykalną decyzję?

Gdzie i jak mogę wspomóc kapłanów. Jak współpracować z kapłanem, by iść po tych, których nie ma w Kościele? Jak ich znaleźć- tych, którzy się zbuntowali? Jak im pomóc nie mówiąc nic- by ten zagubiony zobaczył we mnie Zmartwychwstałego?

Spójrz na obraz Św. Brata Alberta- Adama Chmielowskiego… Dokąd będę zwodzić Jezusa? Jak długo będzie mnie cierpiał?

Przedyskutuj wnioski z osobą prowadzącą.

I na koniec jeszcze pytanie: Kto to jest Bóg?

Pomyśl…

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *