Zadanie tygodnia 7/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy księdza kardynała Konrada Krajewskiego https://www.youtube.com/watch?v=8CSisQxNxx8&feature=share&fbclid=IwAR0TE2bkILL5qG2FpeoJdC1R_i9T0Ne-0wY_jqg8KXSQz4zbelRnXRxHFzg

Świat ofiarowuje wiele dróg. Którą ja podążam? Świat ofiarowuje wiele prawd… którą ja przyjmuję? Gdzie daję się zwieść? Czym jeszcze ten świat mnie pociąga, gdzie brak mi radykalizmu? Gdzie jeszcze zrezygnować z siebie? Czego się boję? Osądu ? Komu chcę się podobać? Bogu czy ludziom?

Czy żyję żywą, czystą Ewangelią? Czy „opalam się Ewangelią”? Czy ten, kto na mnie patrzy, widzi we mnie Jezusa? Czy widzi Zmartwychwstałego? Czy pytam w różnych doświadczeniach: co zrobiłby w tym momencie Jezus?

Zatrzymaj się na historii księdza kardynała, w której opowiada o tym, jak pomógł biednym mieszkańcom kamienicy. Ponieważ kardynał mówi o sobie , ktoś mógłby  wytknąć mu pychę. Jednakże czyn, którego dokonał wskazuje, że nie mógł inaczej. Nie ujawnia też innych ważnych okoliczności. W informacji zamieszczonej na  Wikipedii o kardynale czytamy: „11 maja 2019 zerwał plomby zabezpieczające liczniki prądu w rzymskiej kamienicy zajmowanej nielegalnie przez około 450 osób (w tym 100 dzieci), deklarując, że od tej chwili będzie opłacał rachunki zadłużonego na 300 tysięcy euro budynku. Za to zachowanie przez włoską gazetę „la Repubblica” został nazwany Robin Hoodem papieża, poinformowały o nim również inne międzynarodowe media.” Pomyśl: czym się kierował? Dlaczego wyprosił ludzi, dlaczego chciał być sam, gdy zrywał plomby? Czego mnie to uczy?

Co to znaczy: Jezu, ufam Tobie? Mówię to Bogu na serio? Bez kalkulacji? Wierzę w to, co mówię?

 „Otwórz się człowieku! Otwórz się!”- jak na pukanie Jezusa od wewnątrz teraz odpowiem? Ile jeszcze będzie mnie cierpiał?

Obejrzyj film ze spotkania papieża Franciszka z przywódcami z Sudanu: https://www.youtube.com/watch?v=ZMl_Wf-0jmE&fbclid=IwAR2Ve-lJqTtX41HRRyUnC46-chKlIdRA3YEopPfaGwKaOYHZNrMhgsiPxug 

???

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *