Zadanie tygodnia 8/2020

Pokój z Tobą! W najbliższych dniach rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, w dodatku jest to Tydzień Modlitw o Trzeźwość Polaków. Słowa homilii księdza kardynała Konrada Krajewskiego „Oddaj się Jezusowi w stu porcentach” https://www.youtube.com/watch?v=wYE0-sQ07BA&fbclid=IwAR0Oy5X6lYZVwvabQ4x5TZKhQvXEAKSOrraTaXKTdaxKKyq6g-dfPfvPZH0

 stanowią zarówno kontynuację naszych dotychczasowych rozważań( ile we mnie jest Zmartwychwstałego, czym jest Miłość i Miłosierdzie), jak i wprowadzają w temat uzależnień i pokuty. Posłuchaj: jak oddać się Jezusowi w stu procentach i czym to grozi? Czego się jeszcze lękam? Czy papież Franciszek czegoś się lęka? Jak potrafi być radykalny? Którego przykazania ja nie dodaję? Jakie mam uzależnienie? Z czego nie umiem zrezygnować? Jak to usprawiedliwiam? Czego nie nazywam po imieniu?

Czy rozmawiam z Jezusem bez okazji?

Posłuchaj, jaki jest nasz Bóg. Jak na mnie patrzy. Jak patrzył na  św. Piotra.  Co się stało z Piotrem po Zmartwychwstaniu? I jaki cud dokonuje się przy konfesjonale- w sakramencie pokuty i pojednania?

Wysłuchaj drugiej konferencji „Miłosierdzie to tęsknota za tym, co zginęło” https://www.youtube.com/watch?v=-DhfEznwzrc&fbclid=IwAR0Oy5X6lYZVwvabQ4x5TZKhQvXEAKSOrraTaXKTdaxKKyq6g-dfPfvPZH0

Pomyśl: Jakie warunki stawiam człowiekowi, zanim mu wybaczę? Czy tego uczy mnie Bóg? Czy umiem przyjąć bezwarunkową Miłość i Miłosierdzie Boga? Na kogo spojrzę w tym tygodniu z taką miłością?

Rozważ podczas rachunku sumienia- z jakich win się wyspowiadasz? Z jakich zaniedbań?

Przypominamy, że  w ten czwartek spotykamy się podczas Rekolekcji Trzeźwościowych w Kole.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *