Zadanie tygodnia 9/2020

Pokój z Tobą! Zadanie tego tygodnia związane jest z filmem pt. „Zranione dusze

Przez kilka ostatnich byliśmy uczestnikami Rekolekcji Trzeźwościowych w Kole. Słuchaliśmy świadectw ludzi, którzy są do bólu autentyczni- świadectw wygłoszonych i popartych przykładami życia i posługi, świadectw ludzi, którzy radzą sobie z trudnościami, którzy żyją trzeźwo- nie tylko ze względu na to, że nie spożywają substancji odurzających, ale patrzą trzeźwo  na życie i nie wstydzą się przyznać, że budują na fundamencie wiary. Nie mają wątpliwości, że to właściwa droga.  Patrz, co następuje: Teraz jest czas dla mnie. Jezus zaprasza mnie dzisiaj do stuprocentowego oddania sobie. Do fundamentalizmu. Do takiego radykalizmu, gdzie nie ma wątpliwości, że mam Zmartwychwstałego. Do wyjścia poza siebie. Do nieskupiania się na sobie. Do dorośnięcia. Nie zrobię tego inaczej, jak przez stanięcie w prawdzie, w autentyczności, w przyznaniu się do siebie; nie zrobię tego inaczej, jak ci ludzie, których poznałem- przez pracę nad sobą, nie zrobię tego inaczej, jak przez trud i cierpliwość i konsekwencję. Jak odpowiadam na to wezwanie? Jaką decyzję podejmuję? Idę naprzód z Jezusem?

Przed Tobą film- historia pewnej rodziny. Obejrzyj go. Przyjrzyj się uważnie postawom poszczególnych członków rodziny: żony i trójki dzieci.  Pomyśl: z kim i kiedy się utożsamiam?  Jak reagowali w poszczególnych sytuacjach, jak siebie obwiniali, kiedy i co zrozumieli, czy i jak zmienili myślenie? Weź do ręki kartkę i długopis. Zanotuj spostrzeżenia, sytuacje, wypowiedzi, które w Tobie pracują, z którymi się  identyfikujesz.

 Szczególnie w tym tygodniu uczyńmy wszystko, by uczestniczyć w naszym pierwszosobotnim spotkaniu z Jezusem i w agape, podczas którego podsumujemy rekolekcje i omówimy film.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *