Pierwsza Sobota Miesiąca 4 kwietnia 2020

Pokój z Tobą!

W imię posłuszeństwa przełożonym kościelnym, z powodu wprowadzonych ograniczeń, nasza adoracja w kościele w Przedczu nie odbędzie się.

 

Na stronie Sekretariatu Fatimskiego https://pierwszesoboty.pl/ogloszenia/pierwsza-sobota-miesiaca-4-kwietnia-2020-propozycje-i-sugestie/  znajdujemy odpowiedź, jak przeżyć nabożeństwo w obecnej sytuacji. Czytamy tam:

Odpowiedzi musimy szukać w treści Fatimskiego Przesłania. A zatem, jakie warunki nabożeństwa nakreśla nam Matka Boża, prosząc o wynagrodzenie w pierwsze soboty miesiąca?

Jak wiemy o tym mówi nam Matka Boża w Pontevedra 10 grudnia 1925 roku. A mianowicie  obiecuje przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami tym, którzy:

„przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Siostra Łucja 17 grudnia 1927 r. dodaje:  „Nie zapomnieć o intencji jako wynagrodzenie, która jest bardzo ważnym elementem pierwszych sobót”.

Zatem do warunków nabożeństwa należy:

  1. świadoma intencja wynagradzająca, jaką mamy wzbudzić w sercu,
  2. spowiedź,
  3. modlitwa różańcowa,
  4. 15-minutowa medytacja,
  5. Komunia św.

PROPOZYCJE I SUGESTIE

 

  1. Spowiedźmożna odprawić w pierwszą sobotę, jak również wiele dni wcześniej, pamiętając o intencji wynagradzającej oraz by w pierwszą sobotę być w stanie łaski uświęcającej. Jeśli ktoś nie może być u spowiedzi, a nie jest w stanie grzechu ciężkiego, może przyjąć Komunię św. a intencję wzbudzić przy kolejnej, późniejszej spowiedzi. Zatem to już zależy tylko i wyłącznie od dyscypliny, możliwości i warunków, w jakich znajduje się obecnie każdy z nas.
  1. Zarówno modlitwę różańcową, jak i medytację  możemy odprawić indywidualnie, w rodzinach, w różnym miejscu i czasie. Pomocą mogą nam być zarówno nagrania audio, teksty, które znajdziemy na stronie internetowej Sekretariatu Fatimskiego https://pierwszesoboty.pl/ogloszenia/pierwsza-sobota-miesiaca-4-kwietnia-2020-propozycje-i-sugestie/

Medytacja audio mp3 – na kwiecień 2020 –do pobrania na stronie

Tekst medytacji – ks. Sławomir Radulski SAC – tekst na stronie

Tekst medytacji – p. Anna Waśko – tekst  na stronie

  1. Komunia św. wynagradzająca. Jeśli nie uda się nam z obiektywnych przyczyn przyjąć Komunii św., pomyślmy o innym rozwiązaniu, a mianowicie o Komunii św. duchowej, w której mogą mieć udział wszyscy uczestniczący w Eucharystii za pośrednictwem mediów: radia, telewizji, transmisji internetowej. O takiej możliwości przypomniał nam Papież Franciszek, a w naszej „Perełce dnia” w MENU znajdziemy modlitwę pomagającą przyjąć Komunię św. duchową.

Gdyby była możliwość przyjęcia tego dnia Komunii św., ( w niektórych kościołach taka możliwość jest) można tego dnia przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o dowolnej porze dnia, by wypełnić również i ten warunek nabożeństwa.

Skorzystajmy jako Wspólnota Anioła Betesdy z zaproszenia, jakie kieruje do nas Sekretariat Fatimski i w duchu jedności uczestniczmy w transmisji internetowej.

Szczegóły:

Zapraszamy Was wszystkich do uczestnictwa w transmisji internetowej nabożeństwa 1. soboty miesiąca z Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem

Początek transmisji z Sanktuarium o godz. 18.10 ( Męski Różaniec Polska)

Tutaj: https://smbf.pl/parafia/sanktuarium-na-zywo/

Lub tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=kExnyMf_ohQ&feature=emb_logo

Porządek nabożeństwa: o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *