Zadanie tygodnia 13/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu wsłuchujemy się w słowa księdza Piotra Pawlukiewicza

Przyjrzyj się postawie kobiety kananejskiej. Pomyśl: czy jestem cierpliwy, wytrwały? Czy umiem czekać, czy też chcę , by Bóg spełniał moją wolę i to na „pstryk”?

Komu naprzykrzam się moim mówieniem? Kogo doprowadzam do śmiertelnego wyczerpania moją mową?

Czy rozumiem, dlaczego Jezus milczy wobec krzyku kobiety? Jak odbieram milczenie Boga wobec mojego wołania? Obrażam się? Odwracam? Narzekam? Co mam w sobie takiego odkryć? W jakim kanonie, schemacie myślenia o sobie, swojej sytuacji utknąłem? „Kananejka wyszła ze swoich stron…”

Jakie numery popisowe mam w repertuarze, by wymusić na Bogu, by działał według mojej woli (przypomnij sobie zeszłotygodniowe homilie księdza Carlosa) ? Przed kim gram rolę życia? Podczas modlitwy? Spowiedzi? Eucharystii? We wspólnocie? Przed współmałżonkiem? W pracy? Kiedy jestem prawdziwy?

Już wiesz, dlaczego Jezus milczy?

Pomyśl: z czyim problemem przychodzę na modlitwie, do wspólnoty, dzwonię do osoby prowadzącej? O kim chcę rozmawiać: o dziecku, o współmałżonku? O szefie? O współpracowniku? O rodzicach? Kto „kaszle” w moim otoczeniu? Wysłuchaj anegdoty o chorej papudze. Kto ma problem: ja czy on/ona/oni? Kto potrzebuje pomocy? Co Bóg mówi do mnie przez trudne sytuacje, trudnych ludzi?

Co jeszcze było z kobietą kananejska „nie tak”?  Jak Jezus uczy ją pokory? Czym ja karmię swoją pychę lub pychę innych?

Porozmawiaj o tym z osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *