Nowenna

Kochani! W przyszłym tygodniu, czyli 4 kwietnia, przypada 1.sobota miesiąca. Ze względu na wprowadzone ograniczenia nie będziemy mogli się spotkać na wspólnej adoracji. W ramach przygotowania do tego dnia proponujemy, byśmy jako Wspólnota razem z Maryją wynagradzali Bogu Ojcu przez zasługi Jezusa Chrystusa i od piątku 27.03 rozpoczęli nowennę. Warunkiem tego jest, by przez 9 dni odmawiać Litanię do Wszystkich Świętych. Odpowiadamy w ten sposób na następujące wezwanie Jezusa przekazane świętej Faustynie:

„W pewnej chwili usłyszałam taki głos w duszy:  odpraw nowennę za Ojczyznę. Nowenna ta będzie się składać z Litanii do wszystkich Świętych (…) zaraz wieczorem zaczęłam tę nowennę. Pod koniec litanii ujrzałam jasność wielką i w niej Boga Ojca. Przed jasnością tą a ziemią ujrzałam Jezusa przybitego do krzyża, i tak, że Bóg, chcąc spojrzeć na ziemię, musiał patrzeć przez rany Jezusa. I zrozumiałam, że dla Jezusa Bóg błogosławi ziemi…”

Litanię do Wszystkich Świętych znajdziesz tutaj: https://brewiarz.pl/appendix/modlitwy/swieci.php3

Pozostając w jedności z osobami zarażonymi modlimy się o wypełnienie woli Bożej, dołączając do litanii: „Ojcze nasz” , „Zdrowaś Maryjo” 3X (UWAGA!!! w zakończeniu modlitwy zamiast mówić „teraz w godzinę śmierci naszej” pomijamy „i” mówimy: „teraz w godzinę śmierci naszej”), „Chwała Ojcu” oraz Modlitwę św. Bernarda

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano,
abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi.

Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.

O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.
Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *