Zadanie tygodnia 45/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy dwóch konferencji ojca Augustyna Pelanowskiego, które sa kontynuacją tematu radykalizmu w miłości.

Posłuchaj:

  1. „Wybór przyjaźni z Bogiem jest wolny gdy nic z tego nie masz”

W zeszłym tygodniu rozważaliśmy wezwanie w modlitwy Ojcze nasz- Święć się Imię Twoje. Już wiemy, jak te słowa rozumieć. Pomyśl teraz:

Czy oczekuję korzyści duchowych, intelektualnych, emocjonalnych płynących z modlitwy? Co na ten temat mówi ojciec Augustyn? Z jakiego powodu ja się modlę? Jaką mam korzyść z tego, że jestem z Bogiem? czy wykorzystuje go, by poczuć się lepiej?  jak się czuję na modlitwie? Czy moje serce jest w przyjaźni z Bogiem? Czy walczę o nią?

  1. „Sytuowanie się w niebie”

Pomyśl: Co wpływa na moją wieczność?

Jak się chce w życiu usytuować? Czy  chcę być we wszystkim pierwszy w oczach innych? W ubraniu, zachowaniu, zarobkach, wykształceniu, nawet pobożności, w modlitwach? Co mówi do mnie Jezus? Komu „rozdaje nagrody”?

Co to znaczy być „ostatnim”?

Czym jest pokora? W czym się objawia? Z czego wyrasta? Jakie są stopnie pokory- dokładnie przeanalizuj, zrób notatki. Pomyśl: jakie jest moje położenie?

Czego mnie uczy postawa św. Piotra?

Czy już rozumiem, dlaczego mam się wystrzegać oczekiwania pochwał ze strony innych? Komu mam oddawać chwałę?

Co czyni we mnie grzech- jakie są jego skutki duchowo, fizycznie i społecznie?

Co wybieram w życiu- grzech, bo tak żyją inni – czy Boga?

Czego szuka pokora? Jak się objawia? Z czym można pokorę pomylić? Czy jestem Bogu wdzięczny? Czy szukam tego samego, co Jezus? Czy staję się do Niego podobny? W czym przejawia się Jego Miłość do mnie? W czym moja miłość do Niego? W jakich chwilach jestem najbliżej Jezusa?

Porozmawiaj o wnioskach z osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *