Zadanie tygodnia 10/2021

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy dwóch konferencji księdza Marka Studenskiego:

  1. Rekolekcje wielkopostne 2021 – część 2

Pomyśl na temat propozycji, o której usłyszałeś: możesz zapanować nad grzechem!

Wykonaj ćwiczenie z małym różowym słonikiem. Działa? Już wiem, dlaczego nie udaje mi się, gdy usilnie nie chcę o czymś myśleć? Mam przekierować uwagę. Pomyśleć o Jezusie, o Męce Pańskiej. Zadawaj sobie pytania. Na przykład takie: ile uderzeń Jezus otrzymał podczas biczowania? Dlaczego Szymon Cyrenejczyk był zmuszony, by pomóc Jezusowi? Ile gwoździ wbito w ciało Jezusa, by przybić Go do krzyża? I już nie myślisz o swoim problemie…

Rozważ przykład o szwaczce. Ile z tej postawy jest w moim postępowaniu?

Pomyśl teraz: Jezus staje przed Tobą i mówi: poproś o cokolwiek chcesz, a spełnię to natychmiast. O co poproszę teraz? O kupę gnoju? Jaki mam zakres widzenia? Jestem skupiony na swoim minimum czy myślę głównym celu mojego życia? Co jest zatem moim „klubem golfowym”?

Czym się karmię- jakimi myślami?

Dlaczego mam czytać Słowo Boże?

  1. Rekolekcje wielkopostne 2021 – część 3 –  Jak wytrwać w postanowieniach?

Pomyśl: co jest gwarantem tego, by nie wrócić w to, co było? Rozważ wskazówki dotyczące diety w kontekście duchowym: patrz, co „jesz” i w jakich ilościach! Bądź konsekwentny! Jaka strawą duchową się najesz…

Rozważ: Czy mam świadomość swojej małości, ograniczeń? Czy mówię Bogu, gdzie sobie nie radzę? Czy ofiarowuję swoją nędzę Jezusowi? Na kim opieram pracę nad sobą?

Dlaczego ważne jest „tu i teraz”? Jak mam smakować moje życie?

Czego mnie uczy historia więźniarek z obozu koncentracyjnego?

Jak przyjąć swój upadek? Jak kończy się postanowienie wytrwania w dobrym za wszelką cenę? Z czego zrobiłem sobie bożka – z uzależnienia? z dokopywania sobie, ze spinania się w sobie, z procesu wychodzenia z trudności?

Co jest  kamieniem, którym pokonam mojego Goliata w moim życiu?

Kto ma się zmienić? Krzesła są niedobre czy to jednak ja mam drzazgę?

Błogosławionego tygodnia!