Zadanie tygodnia 18/2021

Pokój z Tobą! W  tym tygodniu słuchamy konferencji siostry Gaudii Skass: Miłosierdzie z podwórka św. Faustyny” . Jest to kontynuacja naszych rozważań o Miłości Miłosiernej i poznawania Jezusowego stylu życia.

Pomyśl: Miłość Jezusa to czyn. Jego ofiara na krzyżu za nas – to czyn. Jezus zaprasza mnie dzisiaj do małych uczynków miłości, do bycia miłosiernym w cichej codzienności.  Obrazują to konkretne historie z życia św. Faustyny. Faustyna mówiła, że to, co ona robi, to jest nic! Przyjrzyj się temu „nic”. To czyny, w których święta nic nie przypisała sobie, nie skoncentrowała się na sobie, nic w tym nie było jej interesemZ miłości troszeczkę potrudziła się dla drugiego! i nic jej do tego 🙂

No to jak? Wybaczę drugiemu? Potrudzę się troszeczkę dla bliźniego? Już wiem, jak być miłosiernym moich myślach,  spojrzeniu, słuchu, gestach, słowach, uczynkach, w sercu? Pozwolę się nawet wykorzystać?

Jak być wiernym wewnętrznym natchnieniom? Przykłady z życia wspólnoty: że odbiorę jednak ten sms nad ranem albo telefon akurat kogoś, kto potrzebuje pomocy? obudzony w nocy pomodlę się w intencji, w której zostałem wybudzony („Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, 3x „Chwała Ojcu” – na kolanach)? i nie pomyślę, jaka to intencja? „Pomagając innym odpoczywam” 🙂 – mówiła s. Faustyna.

Zaprzyj się tego, co nie jest w tobie miłością i pójdź za mną – zachęca  mnie dziś Jezus. Czy tak chcę?

Polecamy również do przeczytania nasz najnowszy artykuł, który podsumowuje pracę z kilku ostatnich tygodni: „Jak odkłamać siebie?”

Błogosławionego tygodnia!