Zadanie tygodnia 20/2021

Pokój z Tobą! Ten tydzień rozpoczynamy Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasze ostatnie tygodnie to czas przebywania z Jezusem Zmartwychwstałym, z Jezusem Miłosiernym. I tak jak apostołowie wpatrujący się w niebo noszą w pamięci Swojego Mistrza, tak dzisiejsza konferencja księdza Roberta Zycha stawia przed nami pytanie: jaki obraz Chrystusa noszę w sobie, ja – Jego współczesny uczeń? w związku z tym – jaką mam z Nim relację? Ile zaangażowania wkładam w to, by tę relację budować – z żywym Bogiem? Czy tęsknię za Nim, jak uczniowie wpatrujący się w niebo?

 Jak wygląda moja modlitwa? Już o to pytaliśmy, ale zapytajmy jeszcze raz: czy mam jej potrzebę, czy tylko „odprawiam” ja z obowiązku?

Jakie mam doświadczenie wizerunku Jezusa Miłosiernego namalowanego według wskazówek siostry Faustyny: czy widzę żywego Jezusa, czy jestem przekonany, że to żywy Bóg czy to tylko postać, tylko obraz? Czy ważne są dla mnie sprawy Chrystusa? Czy myśląc o Męce Jezusa widzę Jego Miłość? Czy to ma dla mnie znaczenie?  Pomyśl: tak, jak martwy jest dla mnie Jezus z obrazu, tak martwa może być moja modlitwa…

Rozważ: Czy otwieram się na relację z ludźmi? Jaki to ma związek z budowaniem relacji z Bogiem? jak się odkłamać, by być autentycznym, by spłynęły na mnie łaski Boże? Polecamy artykuł: Jak odkłamać siebie?

Czym zajmuję moje myśli? Wychodzę na spotkanie Boga? Czy nadal medytuję siebie, skupiam się na sobie?

Jaki mam obraz nieba? Jak czynić Niebo na Ziemi? czy czynię niebo tam, gdzie jestem?

Porozmawiaj o wnioskach z osobą prowadzącą.

Błogosławionego tygodnia!