Zadanie tygodnia 24/2021

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji ojca Augustyna Pelanowskiego pt. „Sztuka wolności”.

Rozważ: Czy jestem posłuszny Bogu? Jak to jest u mnie z podejmowaniem osobistych decyzji? Czy jestem zniewolony innymi osobami?  Czyim naciskom, manipulacjom, życzliwości ulegam, żeby było miło? Przyjrzyj się zagadnieniu, że nie tylko sam ulegasz, ale masz taką umiejętność działania wobec drugiego, zniewalania ! Rozeznaj:  w jakich sytuacjach manipuluję bliźnim, wymuszam, mam oczekiwania? Kiedy udaje? Jaką mam wtedy minę?  Czy badam moje intencje? Kiedy jestem dobry i miły dla drugiego, bo mam w tym interes? A kiedy dokonuję manipulacji na sobie – bo przecież czegoś nie umiem, nie radzę sobie, wmówiłem coś sobie, że taki już jestem i nie zmienię tego, niech otoczenie się do tego przyzwyczai; tak mi wygodnie; kiedy działam z wyrachowaniem?

Kogo chcę zadowolić – Boga czy człowieka?

W jaki sposób przyjmuję to, co słyszę od osoby prowadzącej? Czy oczekuję, żeby „było miło”? Jak przyjmuję to, co obnaża moją  nieprawość, nieautentyczność?

Jaką wolność daje mi Bóg?

 Konferencja ta jest dostępna również w formie spisanej tutaj. Możesz ją wydrukować, pracować na tekście, notować na marginesie, podkreślić istotne, przenikające Cię treści.

Podziel się wnioskami z osobą prowadzącą. Zapisz przychodzące pytania, wątpliwości. Podczas czwartkowego spotkania będziemy dyskutować na temat konferencji.

Błogosławionego tygodnia!