Zadanie tygodnia 28/2021

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji ks. abpa Grzegorza Rysia „ Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary”

Słuchając konferencji pomyśl nie tylko o młodym pokoleniu, pokoleniu swoich dzieci, ale również o sobie, że Ty w swoim życiu odszedłeś od wiary, przeżyłeś/przeżywasz kryzys.

Rozważ historię małego chłopca, który był przekonujący w obronie swojej wiary. Co się później z nim stało? Zapytaj siebie: jaką mam relację z Bogiem? Gdzie zatrzymałem się w tej relacji? Na etapie dziecka? Może mam tak, że ktoś mi przysłonił relacje z Bogiem? Kto sobą i swoimi nakazami zastąpił mi Boga?

Przyjrzyj się trzem znaczeniom wiary: 1.wierzę, że Bóg istnieje, 2. wierzę  Bogu, 3.wierzę w kierunku/w stronę Boga. Nie skupiam się na sobie, ale na Bogu. Kierunek: Bóg!  W którym miejscu jestem?

Przyjrzyj się historii Jakuba, który kombinował po swojemu, cwaniaczył, miał rodzinę, majątek, widział błogosławieństwo, ale przyszło mu rozliczyć się z bratem. Gdzie ja zadziałałem po swojemu, zacwaniaczyłem? Postąpiłem wbrew Bogu?

Przyjrzyj się Jakubowi jako temu, który chciał być swoim bratem. Jakie błogosławieństwo ma Bóg dla Jakuba? Każdy – Ty też – ma indywidualną historię, relację z Bogiem i osobne błogosławieństwo dla siebie 🙂

Czy podejmuję decyzję, by iść w kierunku Boga?

Błogosławionego tygodnia!