Zadanie tygodnia 47/2020

Pokój z Tobą! W tym tygodniu słuchamy konferencji ksiedza arcybiskupa Grzegorza Rysia : „Królestwo Jezusa nie jest stąd”

Kiedy mówisz „Ojcze nasz” i wypowiadasz słowa: „Przyjdź Królestwo Twoje…”, pomyśl: Królestwo Boga nie jest stąd! Jego królowanie nie jest z tego świata! Jest w tym świecie, w tej rzeczywistości, w nas,  ale nie stąd. Nie na nasz sposób. Nie na sposób przemocy, wojny. Nie trzeba bić się o Jezusa! Przypomnij sobie nasz artykuł: „A my tak…”

Jakim jestem wobec drugiego człowieka? Przemocą go nawracam? Przymusem? Czego nie zrobiłby Jezus, co ja teraz robię, wojując, komentując to, co się dzieje na świecie?

Czy jestem z Prawdy? Czy przyjmują prawdę o sobie? Czy szukam jej? Jak ją przyjmuję? Znęcam się nad sobą, dokopuję sobie? To jest przemoc! Chcę być idealny? Jeśli rezygnuję z bycia doskonałym (zobacz materiały z czwartku poniżej ), rezygnuję z przemocy nad sobą samym. Przyjmuję wtedy Królestwo Jezusowe.

Chcę zrozumieć, czy zapamiętać? Jeśli chcę zapamiętać, to już jest przemoc! To jest kombinowanie po mojemu…

Przyjrzyj się postawię Perpetui. To, co rozumiem i przyjmuję, staje się moje imieniem… Tak jak imieniem tej młodej męczennicy stało się słowo: chrześcijanka…

 Prawda nie potrzebuje innej siły. Przemawia własną mocą. Prawda obroni się sama…

 Jeśli jesteśmy z Prawdy, Królestwo Boże jest w nas! Amen.

 Podajemy również materiały wykorzystane podczas czwartkowego spotkania formacyjnego:

 

Ponadto analizujemy materiały z czwartkowego spotkania:

1, Fragment ksiażki Augustyna Pelanowskiego pt. „Uszczęśliwić Boga”

2. Artykuł: „Oddaj chwałę Bogu”

3. konferencja ojca Augustyna Pelanowskiego, „Gdy twoja wiara staje się krucha, odpowiedz sobie na te pytania”

Błogosławionego tygodnia!